Home

Hltan hrtan jícen

Hltan. Onemocnění hltanu. Hltan (latinsky pharynx) je trubice nálevkovitého tvaru o délce 12 až 15 cm. Kříží se v ní cesty dýchací a trávicí soustavy. Sahá od baze lebeční až po šestý krční obratel, od kterého se rozděluje na hrtan (dýchací trubici) a jícen (trubice spojující hltan se žaludkem) Jícen (esophagus, oesophagus) je orgán trávicí trubice, spojující hltan a žaludek, případně předžaludek u přežvýkavců. Jeho hlavní funkcí je transport potravy. U člověka je dlouhý asi 25 cm a jeho průměr v klidovém stavu kolem 1,5 cm, který se ovšem mění podle velikosti polknutého sousta

HLTAN, JÍCEN - pohyb potravy přijaté do ústní dutiny začíná volní aktivitou - potrava je žvýkána pomocí zubů a žvýkacích svalů = svaly příčně pruhované - hrtan se zvedne a hrtanová příklopka zabrání vstupu potravy do hrtan Hltan, jícen, žaludek. Hrtan se zvedne a je zakryt jazykem. Současně je nosohltan uzavřen měkkým patrem a sousto je vtlačeno do hltanu. Z hltanu postupuje sousto do jícnu. Jícen. Jícen je trubice dlouhá asi 25 cm. Její průměr činí 1 - 2 cm. Horní část jícnu, krční, probíhá za průdušnicí. Pak přechází do. Stejně jako hltan je hrtan vyztužený chrupavkou. Na přední ploše hrtanu najdeme chrupavku štítnou, takzvaný ohryzek, jež je nápadně vystouplý u mužů. Pod ní je uložena chrupavka prstencová. Další chrupavkou hrtanu je chrupavka hlasivková, která leží na jeho vnitřní straně. Mezi ní je umístěna hlasová štěrbina s. Úvodní stránka Ucho Nos Dutina ústní a hltan Hrtan a průdušnice. Jícen Zevní krk Hlas Řeč. Anatomie a fyziologie hrtanu a průdušnice. U novorozenců je hrtan malý, relativně široký a vysoko uložený. Průměrná délka hrtanu je u dospělých žen 5 cm, u mužů 7 cm. Rozdíl ve velikosti ženského a mužského hrtanu je.

Hlavní rozdíl - hltan vs. hrtan. Hltan a hrtan jsou dvě struktury nalezené v oblasti krku obratlovců. hlavní rozdíl mezi hltanem a hrtanem je to hltan je součástí trávicího traktu, který sahá od nosní dutiny a úst k hrtanu a jícnu, zatímco hrtan je horní část průdušnice.Vzduch i potrava procházejí hltanem Barretův jícen, což je změna označovaná jako metaplazie a považována za prekancerózní stav, tj. stav s možným vývojem karcinomu. Další možnou komplikací je vznik jícnového vředu (ulcus oesophagi). Stenóza jícnu vzniká na podkladě poškození stěny jícnu a vzniku jizvy, takovéto jizvy mohou být mnohočetné Barrettův jícen je komplikace refluxní ezofagitidy, kdy se mění sliznice jícnu, která je nahrazena sliznicí střeva a nádor jícnu (tentokrát adenokarcinom) se zde rozvíjí téměř vždy. Také některé nemoci jiných částí těla se mohou sdružovat s karcinomem jícnu. Je to tzv Hltan a jícen. Spojují dutinu ústní se žaludkem. Žaludek je vakovité rozšíření trávicí trubice. V žaludku se spolykaná potrava mísí se žaludeční šťávou, která obsahuje kyselinu solnou (chlorovodíkovou) a pepsin. Kyselina solná okyseluje žaludeční obsah a umožňuje působení pepsinu, který štěpí složité. Hltan je trubice, která je kraniálně slepě zakončená klenbou (fornix pharyngis), kaudálně sahá do výše obratle C6, kde navazuje na jícen.Kraniálně se nachází fornix pharyngis, který je přirostlý k periostu baze lebeční pomocí fascia pharyngobasilaris.. Ohraničení úponu klenby hltanu na bazi lebeční je od tuber pharyngeum dorsolaterálně (na obě strany), přes.

Hltan - příznaky a léčb

Pokud není možné pacienta vyléčit, snaží se lékaři alespoň o zkvalitnění jeho zbývajícího života. Úlevu od ztíženého polykání přinese endoprotéza nebo vyztužení jícnu, což udrží jícen průchodný. Vyšetření. Pacientovi se do krku zavede endoskop s kamerou, díky které si může lékař jícen prohlédnout • pohyb potravy přijaté do ústní dutiny začíná volní aktivitou, kdy potrava je žvýkán Dutina ústní a hltan Klinická anatomie dutiny ústní a hltanu Hltan. Nasopharynx - nosohltan je ohraničený kraniálně klenbou nosohltanu, která se upíná na bazi lební (klínová kost).Zadní stěna je tvořena sliznicí, podslizničním vazivem a svaly, ležící na tělech krčních obratlů polykání - vrozený reflex, dochází k uzavření dýchacích cest (hrtanová příklopka uzavře hrtan) hltan, jícen - posouvání potravy; žaludek - žaludeční šťáva, enzym pepsin (štěpí bílkoviny), HCl. slinivka břišní - ústí sem žlučovody (přivádí žluč), inzulín ústrojí vnitřnosti srdce chlopeň céva žíla tepna aorta vlásečnice destička nosohltan hltan jícen žaludek žlučník žlučovod střevo apendix dvanácterník konečník řiť hrtan průdušnice průduška plíce genitálie děloha vaječník pochva poštěváček varle šourek penis úd žalud předkožka prostata ledvina močovod.

Jícen - Wikipedi

Hltan (pharynx) Navigace: Téma: HRTANOVÁ ČÁST = PARS LARYNGEA PHARYNGIS = LARYNGOPHARYNX: kaudálně se zužuje a přechází v jícen, na příčném řezu poloměsíčitý tvar vpředu se do hltanu otvírá hrtan přes aditus laryngis,. Hltan (latinsky pharynx) je trubice nálevkovitého tvaru o délce 12 až 15 cm. Kříží se v ní cesty dýchací a trávicí soustavy. Sahá od baze lebeční až po šestý krční obratel, od kterého se rozděluje na hrtan (dýchací trubici) a jícen (trubice spojující hltan se žaludkem) Hrtan tvorí niekoľko chrupiek hrtan - generátor hlasu o fundamentální frekvenci násadní trubice (hypo-, meso-, nasopharynx, dutina ústní a nosní, vedlejší nosní dutiny) - modulátor hlasu Hlas je zvuk tvořený primárně v hrtanu, představuje zvyšování a snižování tlaku vzduchu v oblasti hrtanu, který je následně modifikován v násadní trubici Učební text je určen medikům, začínajícím otorinolaryngologům a foniatrům, praktickým lékařům a pediatrům, užitečné informace v ní však jistě naleznou i lékaři hraničních oborů, zejména neurologie, oftalmologie, stomatologie a neurochirurgie. Autor a jeho spolupracovníci předkládají elektronickou podobu učebnice proto, aby byla volně a bezplatně dostupná.

HLTAN, JÍCEN - Studentske

Jícen je dlouhý 25 - 32 cm a jeho průměr činní zhruba 2,5 cm. Prochází jím potrava do žaludku. To je možné díky hladké svalovině vyvolávající peristaltiku. Kromě jícnu patří do trávicí soustavy také dutina ústní, hltan, žaludek, tenké a tlusté střevo a žlázy trávicí soustavy Kyselinou navíc nemusí být poškozen jen jícen, ale i další orgány, např. hrtan, hltan i dýchací cesty. Samotná příčina toho, proč k refluxům dochází, je složitější. Řekněme si proto jen, že vznikají selháním různých antirefluxních bariér, např. dolního jícnového svěrače Hrtan anatomie. Hrtan (larynx) je nepárový dutý orgán bavazující vpředu na pars laryngea pharyngis (hrtanová část hltanu). Slouží k dýchání (respiraci) a tvorbě zvuků (fonaci). Podkladem hrtanu je soubor chrupavek, pohyblivě spojených klouby, vazy a svaly tak, že vzniká charakteristicky utvořená trubice se slizniční výstelkou kaudálně se zužuje a přechází v jícen, na příčném řezu poloměsíčitý tvar - po stranách směrem dopředu vybíhá v recessus piriformis , přes který sestupuje řasa plica nervi laryngei (podmíněna průběhem r. int. n. laryngei superioris); vpředu se do hltanu otvír

Hltan (latinsky pharynx) je trubice nálevkovitého tvaru o délce 12 až 15 cm. Kříží se v ní cesty dýchací a trávicí soustavy. Sahá od baze lebeční až po šestý krční obratel, od kterého se rozděluje na hrtan (dýchací trubici) a jícen (trubice spojující hltan se žaludkem) Hltan. Ke slovu hltan evidujeme 9 synonym. Synonyma k hltan: jícen, farynx. Hltan; jícen; farynx; Chřtán; hrtan (zvířecí) hrdlo (u člověka) jícen; Otvo nozdry>hrtan>průdušnice>průdušky>plíce>vzdušné vaky. Trávicí soustava. zobák>hltan>jícen>vole>žláznatý a svalnatý žaludek>vylučovací soustava. Vylučovací soustava. střevo>kloaka (kašovitá moč = trus) Srdce. 2 síně a 2 komory; přepážka dokonalá - stálá tělní teplota 40-42()C. Opěrná soustava - duté kosti. hltan - společná část dýchací a trávicí soustavy, vstup do jícnu nebo hrtanu (při polknutí hrtan reflexně zavírá hrtanová příklopka). jícen - trubice s peristaltickými pohyby, posun potravy dolů do žaludku. Jícen. Jícen je další částí trávícího systému, který navazuje na hltan a hrtan a ústí přímo do žaludku. Stěna jícnu je velmi pružná a může se roztahovat podle velikosti polykané potravy, délka jícnu je až 25 cm. Samotný jícen je uložen vedle průdušnice. Průdušnic

ORGONITY | K3 velký chalcedonový orgonit | TALI česká

pro jícen a prostatu. S výjimkou obou uvedených rozdlení do stadií a prě ognostických skupin u výše zmíněných lokalizací, je TNM klasifikace od International Union Against Cancer (UICC) shodná s klasifikací, kterou publikovala American Joint Committee on Cancer (AJCC) 4). Je to výsledkem záměru mít pouze jede Pití alkoholu a rakovina - alkohol ovlivňuje vznik 7 druhů rakoviny u člověka (prs, hltan, hrtan, jícen, játra, tračník a konečník) Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch Pátek, 29. červenec 2016 (12:06) Alkohol jako startér sedmi druhů rakovinného bujení - tak lze shrnout výsledky novéh Lidké tělo je ložitá truktura a potřebuje roky, aby zcela pochopil vše, co ním ouvií, aby e tal lékařem. To je důvod, proč je toto pole považováno za obtížné a lidé potřebují opravdu tvrdě pracovat, aby e tali lékařem. Pro člověka, který nemá kvalifikaci pro porozumění biologii, je obtížné porozumět různým termínům, které hodně lyšeli, ale nevědí.

Pití alkoholu a rakovina - alkohol ovlivňuje vznik 7 druhů rakoviny u člověka (prs, hltan, hrtan, jícen, játra, tračník a konečník) Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch Pátek, 29. červenec 2016 (12:06 Hltan, hrtan: Pharyngitis - choroby hltanu. Jícen: Oesophagitis acuta - akutní zánět jícnu Ulcus pepticum oesophagi - vředová choroba jícnu Carcinoma oesophagi - karcinom jícnu Diverticulosis oesophagi - divertikulóza jícnu Achalasia oesophagi - achalázie jícn HLTAN HRTAN JÍCEN PRŮDUŠNICE Pravá plíce PRŮDUŠKA ALVEOL (plicní sklípek) SRDCE Levá plíce PRŮDUŠINKA BRÁNICE Nosní dutina Snímky z rastrovacího elektronového mikroskopu Terminální průdušinka Větev plicní žíly (okysličená krev) Větev plicní tepny (odkysličená krev Vyživuje: dýchací orgány, krk, čelisti, hrtan, jícen, hltan, průdušnice, hlas, krční páteř, šíje, ramena, orgány sluchového aparátu, kůži. Symbol.

Kulturistika, fitness - Hltan, jícen, žalude

 1. Jícen anatomie. Jícen (oesophagus) je trávicí trubice dlouhá asi 25 cm, která navazuje na hltan ve výši obratle C6 a dolního okraje hrtanu (prstencové chrupavky), sestupuje před páteří hrudníkem, prochází bránicí ve výši obratle Th 10 a končí ve výši Th 11 vyústěním do žaludku v místě zvaném ostium cardiacumkardie)
 2. Hltan - popis a příznaky Hltan (farynx) je trubice, kterou prochází jak vzduch do hrtanu tak potrava do jícnu. Dělí se na tři části nasofarynx (epifarynx) - nosohltan, horní část sousedící s dutinou nosní orofarynx - střední část sousedící s dutinou ústní, zahrnuje oblast krčních mandlí (tonsil), spodiny jazyka, měkkého patra a zadní stěny hltan
 3. Hltan (lat. pharynx) je společný oddíl trávicí a dýchací soustavy, kde se potrava smršťováním svalů posouvá do jícnu a žaludku
 4. - hltan - hrtan - jícen - průdušnice - krční svaly - pletenec ramenní - loket - předloktí - ruka - prsty-zodpovídá za - ztuhlé krční svaly - bolesti ramen, předloktí a rukou - tenisový loket - záněty šlach - ztrátu citu v prstech - nedůvěřivost; obratel Th2 - je k němu připojen jeden pár žeber - souvisí s těmito.
 5. Chřtán. Ke slovu chřtán evidujeme 10 synonym. Synonyma k chřtán: hrtan (zvířecí), hrdlo (u člověka), jícen
 6. Zahrnuje rty, jazyk, zuby, ústní dutinu, hltan, hrtan, jícen, žaludek, játra, slezinu a tenké střevo (dvanáctník, lačník a kyčelník). Proces trávení zabezpečuje během šesti hodin přeměnu potravy na nezbytné živiny, které poté v průběhu třiceti pěti dnů zajišťují výživu sedmi tělesných tkání organismu

Hrtan - příznaky a léčb

Hlavní rozdíl mezi Pharynx a Larynx je ten Pharynx je oučátí krku, který je za úty a noní dutinou a Larynx je hlaová chránka, orgán v krku obojživelníků, plazů a avců. Hltan Hrtan (množné čílo: hltany) je čát hrdla, která je za úty a noní dutinou a nad jícnem a hrtanem nebo trubice měřující dolů do žaludku a plic HLTAN (pharynx) Trubicovitý orgán dlouhý 12-15 cm. Je společný pro zažívací i dýchací cesty. Hltan se rozděluje na nosohltan, ústní část hltanu a hrtanovou část hltanu.. Nosohltan je nejprostornější z těchto částí a ústí sem dva otvory, které spojují tuto část s dutinou nosní Hltan = trubice, prochází vzduch i potrava, na konci se dělí na hrtan a jícen . Hrtan- proti vstupu potravy při polykání chráněn hrtanovou příklopkou (epiglottis) - uzavírá se reflexn b) hltan c) hrtan d) jícen 4. Hrudní dutina je od břišní dutiny oddlena: a) pohrudnicí b) poplicnicí c) pobřišnicí d) bránicí 5. Rovnovážné ústrojí je uloženo: a) ve vnitřním uchu b) ve středním uchu c) v zevním uchu d) v prodloužené míše 6. Na celkové hmotnosti dosplého lov ka se voda podílí: a) přibližně z 10

Základy otorinolaryngologie a foniatrie pro studenty

HLTAN HRTAN JÍCEN PRŮDUŠNICE Praváplíce PRŮDUŠKA ALVEOL (plicní sklípek) SRDCE Levá plíce PRŮDUŠINKA BRÁNICE Nosní dutina Snímky z rastrovacího elektronového mikroskopu. Terminální průdušinka Větev plicnížíly (okysličená krev) Větev plicnítepny (odkysličená krev) *Ivana FELLNEROVÁ, PřF UP Olomouc Témata: alkohol, rakovina, slinivka, játra, prostata, hltan, hrtan, jícen, prs, konečník, tlusté střevo. Tweet. Kam dál? Nemůžete spát? Máme pro Vás levný tip! Rozdíl mezi dvěma typy cukrovky a možnosti léčby. 30 minut hormonální jógy denně vám změní život od základů.

PPT - Anatomie ptáků PowerPoint Presentation - ID:3333981

Rozdíl mezi hltanem a hrtanem - Rozdíl Mezi - 202

Sahá od baze lebeční až po šestý krční obratel, od kterého se rozděluje na hrtan (dýchací trubici) a jícen (trubice spojující hltan se žaludkem) pharynx definition: 1. the soft part at the top of the throat that connects the mouth and nose to the oesophagus (= the tube that takes food to the stomach) and the larynx (= the hollow. Polykání, latinsky deglutice, je složitý proces, při kterém je potrava přemísťována z dutiny ústní skrze hltan do jícnu.Je částečně ovládáno vůlí, z větší části pak reflexně, kdy dochází podrážděním smyslových buněk v hltanu.Polykací potíže se označují jako dysfagie, která se objevuje např. při roztroušené skleróze

Otorinolaryngologie a foniatrie v současné praxi Kniha podává ucelenou informaci o současných diagnostických a terapeutických možnostech v oboru, zmiňuje se i o problémech, které jsou společné dalším.. JÍCEN, PRDUŠNICE, KONENÍK, PLICNÍ SKLÍPKY, LEDVINY, STEDNÍ UCHO 2. Z pojm $, které ti zbyly, sestav dýchací soustavu: 1. DUTINA NOSNÍ 2. NOSOHLTAN 3. HRTAN 4. PRDUŠNICE 5. PRDUŠKY 6. PRDUŠINKY 7. PLICNÍ SKLÍPKY 8. PLÍCE (možná i pozice . 5) 3. Dopl v ty: Nosohltan je spojen Eustachovou trubicí s DUTINOU STEDNÍHO UCHA

Zánět jícnu: příznaky, léčba (ezofagitida) - Vitalion

Do polykaní se zapojují ústní dutina, hrtan, hltan, jícen Polykání, latinsky deglutice, je složitý proces, při kterém je potrava přemísťována z dutiny ústní skrze hltan do jícnu. Nový!!: Hltan a Polykání · Vidět víc » Praploštěnc Vzadu máte tedy jícen a vpředu - nakreslím ještě dělicí linii. Vpředu, asi tady - spojme to takto. Použil jsem žlutou. Ještě použiju žlutou a teď zelenou pro vzduch. Takže se rozděluje takto. Za trubicí, kterou prochází vzduch, máte jícen. Použijeme jinou barvu. Zde máte hrtan (larynx). My se zaměříme na hrtan

Rakovina jícnu: příznaky, léčba (karcinom jícnu) - Vitalion

mužský, hrtan Ilustrace z množiny - Fotosearch Enhanced. k12632548 Na webu Fotosearch Stock Photography a Stock Footage můžete rychle vyhledat vhodné fotografie nebo stopáže. Náš modul pro vyhledávání nabízí 59 700 000] fotografií bez licenčních poplatků, 343 000 digitálních videozáznamů, videoklipy, vektorové kliparty, klipartové obrázky, grafiku na pozadí. Play this game to review Biology. Zpracovávání potravy se nazývá. Udána váju je energie proudící zejména v hrdle (hltan, hrtan, jícen), vyšší části hrudi a hlavě. Je silou řídící kognitivní funkce, komunikaci (zvenku-dovnitř a zvnitřku ven) a růst. Je zprostředkovatelem psychosomatické vazby. Souvisí se schopností sebevyjádření. Podílí se na růstu a vzestupu Informace a články o tématu Hrtan. Praktické tipy o zdraví a Hrtan. Podrobné informace., které se vám budou snadno a rychle vařit

Lidské tělo: z čeho se skládá trávicí soustava a jak funguj

 1. Torzo má zuby, jazyk, orální a nazální hltan, hrtan, epiglotis, hlasivky, hlasivkové vazy, tracheu, plíce, jícen a 41 454 Kč Cena produktu bez doprav
 2. Pokud má dítě potíže s polykáním a zarudlým krkem, pak má problém s nosohltanem. Když ho ale přepadne kolem půlnoci štěkavé kašlání, má pro změnu zánět hrtanu
 3. Hrtan leží před hltanem a je při polykání uzavřen hrtanovou příklopkou. Příklopka se otevírá pouze při dýchání. Stěna hltanu má typickou stavbu trávicí trubice, která byla popsána v předchozím textu. Hltan 10.3.3. Jícen. 10.4. Žaludek a tenké střevo. 10.4.1. Žaludek 10.4.2..

HLTAN HRTAN JÍCEN PRŮDUŠNICE Pravá plíce PRŮDUŠKA ALVEOL (plicní sklípek) SRDCE Levá plíce PRŮDUŠINKA BRÁNICE Nosní dutina Snímky z rastrovacího elektronového mikroskop Hrtan nebo larynx někdy zvaný i hlasivky je orgán v krku zapojený do funkcí: . dýchání; produkce zvuku ochrana průdušnice před vstupem jídla.; Ovládá výšku a hlasitost zvuku. V hrtanu se nachází hlasivky, které jsou zásadní pro fonaci. Hlasivky jsou umístěny pod místem, kde se hltan dělí na průdušnici a jícen.. Zdro 30. leden 2014 hltan je hrtan vyztužený chrupavkou. Na přední ploše hrtanu najdeme chrupavku štítnou, takzvaný ohryzek, Pacienta sužuje nemožnost polykání (jícen je ucpán nádorem a stagnujícími zbytky potravy), výrazně hubne a strádá. Dočasným řešením jsou v takovém. hltan- střední (otevřena do dutiny ústní) a dolní část (otevřena do hrtanu)- v dolní části se hltan dělí na hrtan (vede vzduch) a jícen (potrava) Dolní cesty dýchací: hrtan- vyztužen chrupavkami- hrtanová příklopka- chrání hrtan při polykání potravy (při polykání je skloněná, při.

Hltan - WikiSkript

 1. hrtan. hltan. prŮduŠky. jak dlouho ŽijÍ ČervenÉ krvinky. 1000 dnÍ. rŮznĚ dlouho. 120 dnÍ. spodnÍ strana jater. tlustÉ stŘevo. jÍcen. ŽluČnÍk. o mezimozku mŮŽeme tvrdit , Že. ovlivnuje Činnost kosternÍho svalstva. ŘÍdÍ rovnovÁhu tĚla a pŘesnost pohybu. ŘÍdÍ hormonÁlnÍ soustavu. centrum zraku v mozku je v.
 2. dutina ústní>hltan>jícen>žaludek>tenké střevo>tlusté střevo>konečník. dutina ústní - zuby - řezáky, špičáky, stoličky a třenové zuby. Dýchací soustava. nosní dutina>nosohltan>hrtan>průdušnice>průdušky>plicní vaky>plicní sklípky. Srdce. 2 síně a 2 komory. stálá teplota 36,7()C; Vylučovací soustav
 3. Klíčovým patogenetickým faktorem jak u RCHJ, tak u patologického EER je délka a stupeň expozice jednotlivých orgánů (jícen, hrtan, hltan, trachea a další) refluxátu, což záleží na tom, do jaké míry agresivní faktory překonají obranné mechanizmy. Jak agresivní faktory, tak obranné mechanizmy jsou u RCHJ obecně známy a.
 4. Kosterní soustava. Kosterní = opěrná = oporná soustava · tvořena vnitřní kostrou · jednotlivé orgány se jmenují kosti · funkce kostry: o opora těla. o chrání vnitřní orgány: hrudní koš - hrtan, jícen, plíce, srdce, krkavice a další velké cévy; lebka - mozek, oko, vnitřní ucho, ústní dutina, hltan; pánev - močový měchýř, vaječníky, děloh
 5. Hltan je svalovina-membranózní kanál, který se nachází v dolní části úst, který spojuje ústní a nosní dutiny s hrtanem a jícnem. Anatomická složka hrdla, hltanu je součástí jak trávicího traktu, jak tam přechází potrava, tak dýchacího ústrojí, protože je to také místo pro průchod vzduchu. Hrtan a jícen.

Jícen a hrtan jícen (esophagus, oesophagus) je

-Dýchací cesty - hrtan a průdušnice -Zažívací trakt - hltan a jícen -Cévy: arteria carotis (krkavice) a vena jugularis -Kostra krku: - Zlomenina C1 a C2 - Kontuze krční páteře - nepřímo i přímo - Distorze krční páteře - poranění míchy Model hlavy dospělého člověka slouží pro trénink orotracheální, nasotracheální a digitální intubace na pacientovi bez anestezie.Model obsahuje všechny důležité anatomické struktury jako jsou zuby, jazyk, hltan, hrtan, příklopka hrtanová, hlasové vazy, průdušnice, plíce, jícen a žaludek dutina ústní, hrtan, jícen, žaludek, tlusté střevo, tenké střevo, konečník dutina ústní, hltan, jícen, žaludek, tenké střevo, tlusté střevo, konečník . Zuby si máme čistit?: (1) ráno b) ráno i večer c) nejlépe po každém jídle. Na povrchu korunky zubu je: (1) zubní dřeň b) sklovina c) cement d) zubovina. Nemoc.

O nádorech hlavy a krku » Linkos

Stáhněte 467 ilustrací s tématem Hltan. Fotosearch - The World's Stock Photography - Jeden web T hrtan vegan. Více (2) Vnitřní orgány. ústrojí vnitřnosti srdce chlopeň céva žíla tepna aorta vlásečnice nosohltan hltan jícen žaludek žlučník žlučovod střevo apendix dvanácterník konečník ři.

část dýchacího ústrojí. Na této stránce jsou výsledky na dotaz část dýchacího ústrojí v aktuálním křížovkářském slovníku.Slovník se neustále rozrůstá. Pokud ti zde nějaká definice chybí nebo o nějaké víš, POŠLI NÁM SVOJI DEFINICI právě skrze tento formulář. Tabulka výsledk hltan ~u m (6. j. ~u) (anat.) R část trávicí trubice umístěná v zadní části hrdla, kde se potrava smršťováním svalů posouvá do jícnu a žaludku med. rakovina/zánět hltanu Na hltan navazuje jícen a žaludek. hltanový příd. dolní hltanový svěrač

Trávící soustava - 2.část Autor: Mgr. Diana Mücksteinová Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko 2013, srpen Obr. 1 - Stavba trávící soustavy Hltan (pharynx) a jícen (oesophagus) z ústní dutiny se sousto polknutím dostává do hltanu poté se zvedne hrtan a hrtanová příklopka zabrání vstupu potravy do hrtanu zastaví se dýchání a potrava vstoupí z hltanu do jícnu Obr. 2. V nemocnici mu řekli, že je nádor velký tři centimetry a že ho budou operovat. Když se za tři týdny dostavil na operaci, odmítli ji lékaři udělat. Nádor rostl velmi rychle a za ty tři týdny se zdvojnásobil. Zbývalo jediné, onkologická léčba, a nebo vyoperovat jazyk, hltan, hrtan a jícen Otorinolaryngologie - Centrální brána MEFANET. Eustachova trubice a pneumatický systém spánkové kosti. Zánětlivé postižení v oblasti pneumatického systému spánkové kosti, ať už akutní či chronické, patří k nejčastěji se vyskytujícím chorobám především v dětském věku, ale zároveň není nevýznamné také u dospělé populace

Nervus vagus senzoricky i motoricky inervuje měkké patro, hltan, hrtan, jícen a ţaludek a další orgány, neúčastnící se na polykání. Při jeho poškození dochází k porušení inervace jícnového svalstva a ţaludku. Spolu s glossofaryngeem dochází při jednostranné paréze k poruše hybnosti měkkého patra Krk je část těla spojující hlavus trupem. Jeho základem je sedm krčních obratlů. Zadní část krku se ulidí a jiných obratlovců nazývá šíje.Krkem prochází množství cév a nervů. Obsahuje hrtan, průdušnici, štítnou žlázu, hltan a jícen Jeho délka je u dospělého člověka asi 25 - 28 cm, průměr je asi 2,5 cm a tloušťka stěny je 2 - 5 mm. Jícen navazuje na hltan, prochází hrudníkem dolů podél páteře v zadní části mezihrudí mezi plicními laloky a přes otvor v bránici vstupuje do dutiny břišní, kde přechází v žaludek a) ústa, hltan, jícen, žaludek b) ústa, hrtan, jícen, žaludek c) hltan, jícen, žaludek, tenké a tlusté střevo d) hrtan, jícen, žaludek, tenké a tlusté střevo 20. Ptyalinem se v dutině ústní začínají štěpit: a) škrob a aminokyseliny b) škrob a složené sacharidy c) škrob a lipidy d) škrob a protein LF03602 - Trenažér zajištění dýchacích cest dospělého (Simulátory pro zajištění dýchacích cest) - Na tomto trenažéru můžete provádět výuku intubace, dýchání, odsávání a techniky CPR. Torzo má zuby, jazyk, orální a nazální hltan, hrtan, epiglotis, hlasivky, hlasivkové vazy, tracheu, plíce, jícen a žaludek

-Dutina ústní, hltan, jícen, žaludek, tenké střevo, tlusté střevo, koneční Hltan (pharynx) křižovatka trávicích a dýchacích cest nálevkovitého tvaru. Ústí sem 7 otvorů: dutina ústní. dutina nosní (párová) hrtan. jícen. Eustachova trubice (párová) Obr. Sagitální řez hlavou v mediální rovině: 15. Tvrdé patro (nad ním nosní dutina, pod ním ústní dutina) 25. Jazyk. 28. Vyústění Eustachovy. Hltan nosohltan - ústí Eustachova trubice, nosní mandle ústní část hltanu - křížení cest dýchacích a trávicích hrtanov á část - hrtanová příklopka (epiglotis) dýchání nosohltan pr ůdušnice hrtan polyk ání nosohltan hltan jícen hrtanová příklopka sklon ěna hrtanová příklopka zdvižen Anotace Bakalářská práce zjišťuje míru informovanosti ošetřujícího personálu v rámci zajištění bezpečné a kvalitní péče o pacienta/ klienta s poruchou polykání

Karcinom hrtanu: Těžkosti při polykání, chrapot, dušen

 1. táhlo klikového ústrojí. Na této stránce jsou výsledky na dotaz táhlo klikového ústrojí v aktuálním křížovkářském slovníku.Slovník se neustále rozrůstá. Pokud ti zde nějaká definice chybí nebo o nějaké víš, POŠLI NÁM SVOJI DEFINICI právě skrze tento formulář. Tabulka výsledk
 2. Může způsobit rakovinu i jiných orgánů, jako je ústní dutina, průdušnice, jícen, hltan, hrtan, játra, slinivka břišní a močový měchýř. Onemocnění dýchacích cest. Tabákový kouř zvyšuje riziko respiračních chorob, jako je zápal plic a chřipka
 3. Prapták Archeopteryx - předchůdce současných ptáků Peří obrysová pera na hlavě a těle - pera krycí na křídlech - letky na ocase - pera rýdovací prachové peří pelichání (přepéřování) - výměna peří VNITŘNÍ STAVBA TĚLA 1, KOSTRA pevná a lehká podílí se asi na 1/10 celkové hmotnosti vysvětli pojem.
 4. Jazyk vytváří z potravy sousta a ta jsou přes hltan, hrtan a jícen posunována dále do žaludku. V žaludku dochází k mechanickému promíchávání potravy. Žaludeční žlázy zde kromě jiného, vylučují žaludeční kyseliny a enzym pepsin, který rozkládá bílkoviny v potravě
 5. jícen preklad v slovníku čeština - slovenčina na Glosbe, on-line slovník, zadarmo. Prechádzať milióny slov a slovných spojení vo všetkých jazykoch
 6. . obsahu: Ucho Nos Dutina ústní a hltan Hrtan. eOtorinolaryngologie.. chuti 15.14 Poruchy komunikace 15.15 Sl ucho vá trubice a její funkční problémy 15.16 Očni...klíčová slova: anatomie, fyziologie, patologie, ucho, nos, hrtan, hltan, nosohltan, jícen, hlas, .
 7. Hltan anatomie — hltan anatomie hltan (pharynx) je trubice
PPT - Lidský organismus - Trávicí ústrojí PowerPointPPT - PTÁCI PowerPoint Presentation, free download - IDKostra a vnitřní orgány psa | ZvířataPELIKÁN - únor 2002 Ročník čSekunda - Biologie
 • Typy časopisů.
 • Hydraulika fyzika.
 • Nd filtr haida.
 • Džal mange pal tute překlad.
 • Špatný krevní obraz.
 • Unfriended dark web.
 • Deja vu praha.
 • Tablet s projektorem bazar.
 • Orgalutran aplikace.
 • Firo tour pobočky.
 • Vendeta brno.
 • Stezka bosou nohou jizni morava.
 • Yrsa katarze.
 • Dívčí kolo leader fox 24.
 • Predtraveny protein.
 • Kniha dzungli ctenarsky denik.
 • Lomikámen růžový.
 • Vychova deti v predskolnim veku.
 • Edgar allan poe.
 • Akné v padesáti.
 • Kniha dzungli ctenarsky denik.
 • Aponeuroza.
 • Dry brushing kartáč.
 • Asics boty.
 • Reiki léčení.
 • Youtube zajíc na bobku.
 • T lexicon.
 • Boboscan recenze.
 • Rojení včel.
 • Lig talofibulare.
 • Tmelení rohů sádrokartonu.
 • Prodej letního tábora.
 • Lecce football.
 • Dětská postel se zábranou bazar.
 • Hlenova zatka zluta.
 • Paint net download windows 7 32 bit.
 • Uprava očí ve photoshopu.
 • Djokovic zraneni.
 • Co na spáleniny od trouby.
 • Snapdragon 600.
 • Vtipný jídelníček.